niedziela, 28 września 2014

GG Barbie Japanese Version

GG Barbie Japanese Version


GG Barbie Japanese Version (NN)


Bohaterką dzisiejszego wpisu jest pewna bardzo nietypowa lalka. Na pierwszy rzut oka- ot taka tam zwykła blond włosa Barbie z ery Generation Girl. Ale nie, nie- przyjrzyjcie się bliżej jej ślepiom. Jak często widzicie taki malunek oczu?


GG Barbie Japanese Version (NN)


Oczy są duże, okrągłe i co bardzo ważne- brązowe! Jest to bardzo dziwne i ekstremalnie rzadko spotykane zestawienie u lalek playline, kiedy przy jasnych blond włosach, występują brązowe oczy.

W dodatku, w czasach, kiedy lalka została wyprodukowana (circa about 2005), panowało już w najlepsze tzw. lalkowe wodogłowie (bubblehead), a tu mamy lalkę szczęśliwie jego pozbawioną.

Na zdjęciu niżej porównanie z inną Baśką z tego okresu:GG Barbie Japanese Version (NN) & Totally Hair- Color It! Barbie 2007

 
GG Barbie Japanese Version (NN) & Totally Hair- Color It! Barbie 2007


GG Barbie Japanese Version (NN) & Totally Hair- Color It! Barbie 2007


Jakby zdjęcia nie zrobić, widać wyraźną różnicę między wielkością głów lalek oraz ich karnacją. Pewnie się zastanawiacie, czemu zestawiłam dzisiejszą bohaterkę wpisu z lalką o innym head moldzie, niż ona sama. Otóż Mattel w latach powstania obu lalek kombinował z nowym moldem Mackie 2.0 2005 (nazywanym też Barbie/Teresa Closed Mouth 2005), który w zamierzeniu miał zastąpić panujący dotychczas GG 2000 u lalek Barbie. Jak się później okazało- nieskutecznie.


Ale kim właściwie jest urocza blondyneczka o którą jest dziś tyle hałasu? Szczerze mówiąc to dokładnie nie wiem. Spójrzcie jednak na poniższe zdjęcia:


[source]

[source]

[source]


Fotki przedstawiają japońskie wydania serii Totally Hair- Braid It! oraz TT- Color It!, a także jeszcze jednej z pieskiem, której w tej chwili nie kojarzę. Zauważcie, że wszystkie lalki posiadają identyczne buzie, jak moja brązowooka blondynka- posiadają małe główki, mold GG 2000, bardzo jasne ciałka oraz mają zmienione elementy garderoby w stosunku do wydań amerykańskich czy europejskich.

Podejrzewam, że najzwyczajniej w świecie, Japończykom nie spodobały się nowe wielki głowy i spalone słońcem ciała, dlatego przeprojektowali lalki pod swoje upodobania i na rynek azjatycki wypuścili w innej, bardziej (również dla mnie) atrakcyjnej formie.GG Barbie Japanese Version (NN)
 

Moja "japońska Barbie" ma charakterystyczne uczesanie- dwa pasma z boków główki idą do tyłu, by tam się ze sobą połączyć, jedno pasmo układa się nad czołem z lewej do prawej, a dwa wiszą swobodnie bo obu stronach twarzy. Może taka fryzura skojarzy się komuś z jakąś konkretną lalką Barbie? Dodam, że całość czupryny składa się z naprzemiennie wszywanych cienkich pasemek jaśniejszego i ciemniejszego blondu.GG Barbie Japanese Version (NN) & Totally Hair- Color It! Barbie 2007


Istnieją również japońskie edycje popularnych lalek, w przypadku których zamiast moldu GG 2000, wykorzystano stary dobry Mackie 1991, ale to już opowieść na inny wpis.


11 komentarzy:

 1. Kiedy spojrzałam na pierwsze zdjęcie pomyślałam sobie " ona ma trochę "mangowate" oczy " ...
  To bardzo ładna, delikatna wersja Barbie o ujmującej kolorystyce . Ubrana też - moim zdaniem - z większym smakiem . I znów mam w głowie zamieszanie moldowe..... :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Stojąca obok bąblogłówka wygląda jak bardzo smutny transwestyta :(

  OdpowiedzUsuń
 3. To jest absolutnie jedyna lalka z tym moldem, której bym z domu nie pogoniła, bo jej "japońskość" mnie rozkłada na łopatki. Ma takie świetne, mangowe, wielkie ślepiszcza i robi wrażenie młodszej niż inne lalki w jej typie

  OdpowiedzUsuń
 4. też mnie to zastanawiało co to za lalki. Są niesamowicie inne i takie słodkie! W porównaniu to kolosalna różnica! Zazdraszczam... :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo interesujące jak Japończycy scustomizowali całe serie lalek wg własnych gustów. Ich wersje podobają mi się zdecydowanie bardziej, lalka przeurocza, delikatna, naturalna, a przy tym bardzo oryginalna.

  Dzięki za post, ciekawa historia, chętnie przeczytam również tą opowieść na inny wpis, jak wykorzystano stary mold Mackie 1991 :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Lalka o ujmującym spojrzeniu i pięknych rysach twarzy. Delikatna, naturalna, o ślicznej karnacji i wspaniałych włosach. Cudna!

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo miłą ma buźkę ! niesamowicie ładna i urocza ;-)

  OdpowiedzUsuń
 8. A ja się skłaniam w stronę smutnego transwestyty.
  Wypławka ma fajne włosy, ładne oczy i jest ciekawie ubrana, ale podoba mi się tylko jako kompozycja w pudełku z pieskami, ale te zapudłowane mają te ciuchy jakieś nieciekawe.

  OdpowiedzUsuń
 9. A to ciekawostka :-) Przyznam, że jakoś dziwnie wygląda taka japońska Barbie... :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zawsze mi sie u Ciebie podoba to, że potrafisz zwracać uwagę na takie niuanse. Prawdziwy Detektyw Lalkowego Świata

  OdpowiedzUsuń

Translate

Popular posts

Szukaj na tym blogu