piątek, 27 grudnia 2013

Nancy 1996 by Famosa

Nancy 1996 by Famosa


Nancy 1996 by FamosaHiszpański producent zabawek Famosa stoi za sukcesem wielu wspaniałych zabawek, takich jak Pinypon, Nenuco i wiele innych. W tych innych są też lalki Nancy. Produkowane już od lat 60-ych były uroczymi modnymi panienkami o raczej dziecięcych kształtach.Nancy by Famosa [source]


Nancy by Famosa [source]


Nancy Fairytales Red Riding Hood by Famosa [source]W połowie lat 90-ych Famosa pokusiła się jednak o stworzenie swojej własnej lalki typu Barbie. Posiada te same gabaryty co i ona, podobnie zbudowane ciało ze skrętną talią i zginanymi nogami w kolanach oraz długie blond włosy. Jedną z nich jest moja Nancy pochodząca z bezimiennego zestawu, w którym lalka posiadała specjalne akcesoria do przyozdabiania stroju.
 Nancy 1996 by Famosa [source]Za pomocą kolorowego kleju, można było malować wzory na sukience i dodatkowo wzbogacać sztucznymi klejnocikami.


Mojej Nancy nie zostało niestety nic poza kolczykami i własną godnością :)Nancy 1996 by Famosa


Najbardziej intrygujący w lalce jest jej nietypowy malunek twarzy. Oczy obowiązkowo błękitne są duże i takie jakieś kreskówkowe. Tu od razu dodam, że lalka mi się mocno kojarzy z Czarodziejką z Księżyca :)Nancy 1996 by Famosa


 Delikatności twarzy nadaje zastosowanie w malunku brwi i rzęs koloru rdzawego brązu.Nancy 1996 by Famosa


Pomarańczowe kolczyki wykonane z przejrzystego plastiku można z łatwością wyjmować.


Główka trzyma się na kulce i ma słabe możliwości ruchu góra-dół, ale dzięki zastosowaniu takiego mechanizmu, wyszarpnięcie główki nie kończy się od razu dewastacją lalki, tak, jak to ma miejsce w przypadku lalek z główkami na ruchomych zaczepach.


Włosy są bardzo mocno wszyte i mało podatne na rwanie, ciągnięcie i inne tego typu zabiegi. To kolejny plus pod względem wytrzymałości lalki na dziecięce pomysły.Nancy 1996 by Famosa


Ciało jest podobne do starostefkowego. Posiada ściętą pod kątem talię i podobne okrągłe plecy z masywnym karkiem. Ręce nie odchylają się na boki, nogi klikają na dwa. Guma, z której została wykonana głowa lalki z czasem się odbarwiła i jest widocznie jaśniejsza od reszty ciała.Nancy 1996 by Famosa


Sygnatura Famosy znajduje się na tylnej części głowy i składa się z nazwy firmy oraz kodu składającego się cyfr oraz liter. Niestety jest on tak słabo widoczny, że nie jestem w stanie w pełni go odczytać.


FAMOSA
(jakiś kod)


Dodatkowo, na samym dole pleców znajduje się mała rameczka z wpisanym w nią:


MADE IN CHINA


Wg mojej wiedzy, Famosa zaprzestała produkowania lalek w typie (gabarytach) Barbie, a szkoda, bo gdyby tak tylko przenieśli urodę typowej współczesnej (i rzęsiastej) Nancy na barbiowate ciało, to mogłoby wyjść coś bardzo smakowitego :)


3 komentarze:

  1. Hello from Spain: Pretty nancy. I have the large size Nancys. Famosa is a Spanish toy brand. .. Keep in touch

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawa lalka. Bardzo podoba mi się delikatna uroda twarzyczki. Wcześniej nie miałam pojęcia, że taka lalka istnieje.

    OdpowiedzUsuń
  3. Urodę ma taką klonikową, ale wykonania i wytrzymałości to niejeden by mógł jej pozazdrościć...

    OdpowiedzUsuń